امکانات کاربری: سبدخرید پستی   ثبت نام   ورود به سیستم
گلستان سعدی
 

راهنمای کاربری نرم افزار


نرم افزار  "گلستان سعدی"  محصولی از شرکت ایده پرداز ژوبین است که برای استفاده در گوشی ها و تبلت های مبتنی بر سیستم عامل اندروید طراحی و پیاده سازی شده است.

 مهم ترین ویژگی های این نرم افزار عبارتند از :

گلستان سعدی-2 

 • مجموعه کامل گلستان سعدی
 • دکلمه اشعار با صدای استاد امیر نوری
 • مشاعره
 • امکان جستجو
 • نشانه گذاری و درج یادداشت
 • قابل اجرا بر روی گوشی و تبلت های اندروید نسخه 2.3 و بالاتر
 • امکان تنظیم نوع و اندازه قلم ها در اشعار و متون
 • نمایش شماره بیت مورد نظر
 • نمایش مسیر غزل در محتوا
 • امکان به اشتراک گذاری از طریقSMS ، بلوتوث و ...

 

 

با ورود به برنامه، منوی اصلی که شامل هشت بخش است به نمایش در می آید. این بخش ها عبارتند از:

 • فهرست
 • جستجو
 • مشاعره
 • یادداشت ها
 • تنظیمات
 • فایل های صوتی
 • درباره

گلستان سعدی-3

منوی «فهرست»:
با ورود به بخش فهرست نرم افزار، همه بخش های محتوایی گلستان سعدی نمایش داده می شود. با انتخاب بخش مورد نظر، فهرست حکایات نمایش داده می شود در قسمت بالای صفحه با انتخاب هر حکایت، ابیات آن به نمایش در می آید. همچنین در قسمت بالای صفحه ،یا در بخش های مختلف به کمک دکمه منو و لمس گزینه جستجو ویا با لمس چند ثانیه ای یک شاخص و انتخاب گزینه جستجوی شاخص می توانید واژه مور نظر خود را در لیست پیش رو فیلتر کنید.

حال با انتخاب گزینه Option ، امکانات متنوع نرم افزار به نمایش در می آید.

گلستان سعدی-6گلستان سعدی-5 گلستان سعدی-4

 

گزینه « برو به»  :

با انتخاب گزینه » برو به«  می توانید شماره بیت مورد نظر را وارد و آن بیت را مشاهده کنید.

گلستان سعدی-8 گلستان سعدی-7

گزینه «دکلمه اشعار» :

با انتخاب  گزینه «دکلمه» می توانید به قرائت ابیات آن شعر با صدای استاد امیر نوری گوش فرا دهید. در این حالت توجه داشته باشید گوشی در حالت بی صدا (Silent) نباشد.

 گلستان سعدی-9

گزینه « مسیر »:

با استفاده از این گزینه می توانید مسیر شعر مورد نظر را مشاهده کنید. همچنین در هر بخشی که باشید می توانید با استفاده از گزینه منو ولمس کلید مسیر، مسیر مورد نظر را مشاهده کنید این گزینه به شما نمایش می دهد که در کدام بخش از محتوای نرم افزار قرار دارید.

گلستان سعدی-11گلستان سعدی-10

گزینه «اشتراک گذاری »:

به وسیله این گزینه کاربر می تواند یک یا چند بند از شعر مورد نظر را از طریق SMS ، بلوتوث و ... با دیگران به اشتراک بگذارد. همچنین هنگامی که چند لحظه بیت مورد نظر را لمس کنید می توانید از امکانات مذکور استفاده کنید.

گلستان سعدی-14گلستان سعدی-13گلستان سعدی-15گلستان سعدی-12

 

گزینه «تنظیمات»:
این بخش برای تغییر تنظیمات نوشتاری نرم افزار است. شما می توانید نوع و اندازه قلم را در بخش های مختلف نرم افزار از جمله شعر و یا متن یادداشت تغییر دهید.این گزینه به عنوان یکی از منو ها در هنگام مشاهده شعر و همینطور به عنوان یکی از منو های اصلی نرم افزار تعبیه شده است.

گلستان سعدی-16 

منوی «جستجو»:
از طریق منوی جستجو می توانید واژه مورد نظر را جستجو و تعداد دفعات استفاده از آن  واژه را مشاهده کنید.

گلستان سعدی-18 گلستان سعدی-17

 

منوی «مشاعره»:
این بخش یکی از امکانات جذاب و سرگرم کننده این نرم افزار است. به وسیله این امکان شما می توانید با وارد کردن حرف اول و یا آخر بیت مورد نظر؛ بیت هایی را که دارای این شرایط هستند، مشاهده کنید.همچنین برای استفاده از این بخش می توانید شاخه مورد نظر را چند ثانیه لمس کنید سپس کلید مشاعره در شاخه را انتخاب کنید.

بکارگیری این امکان، تمرین خوبی برای مسابقات مشاعره و همین طور حفظ ابیات است.

گلستان سعدی-19گلستان سعدی-20گلستان سعدی-22گلستان سعدی-23

منوی «یادداشت ها»:
شما می توانید روی هر بیت یادداشتی را درج کنید. برای این کار باید بیت مورد نظر را چند ثانیه لمس کنید، سپس گزینه یادداشت را انتخاب کرده و متن مورد نظر را وارد کنید در ادامه با انتخاب گزینه ذخیره، این عملیات ذخیره می شود اکنون هنگام مشاهده آن بیت علامت یک قلم را می بینید که با لمس آن می توانید متن یادداشت را رویت و ویراش کنید. برای مشاهده فهرست همه یادداشت های درج شده، از منوی یادداشت استفاده کنید. همچنین برای حذف یادداشت با چند ثانیه لمس آن، و انتخاب گزینه تائید حذف یادداشت، یادداشت مورد نظر حذف خواهد شد.

گلستان سعدی-26گلستان سعدی-23گلستان سعدی-24گلستان سعدی-25

منوی «تنظیمات »:

این بخش برای تغییر تنظیمات نوشتاری نرم افزار است. شما می توانید نوع و اندازه قلم را در بخش های مختلف نرم افزار از جمله لیست فهرست، شعر و یا متن تغییر دهید.این گزینه به عنوان یکی از منو ها در هنگام مشاهده شعر و همینطور به عنوان یکی از منو های اصلی نرم افزار تعبیه شده است.

گلستان سعدی-29گلستان سعدی-28
 

منوی «فایل های صوتی»:

برای دریافت فایل های صوتی از طریق منوی فایل های صوتی تیک فایل های صوتی را فعال نمایید و گزینه «دریافت» را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است این بخش شامل 4 مجموعه فایل صوتی است که هرکدام حدود 10 مگابایت حجم دارند.

گلستان سعدی-27 

منوی « درباره »:

در این قسمت کلیه حقوق مادی و معنوی نرم افزار متعلق به شرکت ایده پرداز ژوبین می باشد.

گلستان سعدی-2