امکانات کاربری: سبدخرید پستی   ثبت نام   ورود به سیستم
فرهنگ لغت آلماني ژوبين
 
نرم افزار "فرهنگ لغات آلماني هوشيار ژوبين" محصول مشترك موسسه فرهنگي هنري لوح فشرده و شركت ايده پرداز ژوبين است كه براي استفاده در موبايل هاي با قابليت جاوا پياده سازي شده است و داراي ويژگي هاي زير مي باشد:
 • جستجوي آلماني به آلماني
 • جستجوي فارسي به آلماني
 • جستجوي آلماني به فارسي
 • ارسال لغت، شرح لغت و تلفظ لغت به صورت MMS
 • ارسال لغت و شرح لغت به صورت پيامك
 • جعبه آموزشي لايتنر
 • بسته هاي آموزشي آماده براي استفاده در جعبه لايتنر
 • امكان پشتيبان گيري براي لغات جعبه لايتنر
 • جستجوي متداخل
 • تلفظ تمام لغات آلماني
 • بروز رساني نرم افزار به صورت خودكار
 • فعالسازي نرم افزار به صورت خودكار
 • نمايش تمام صفحه در گوشي هاي مختلف
 • قابل اجرا بر روي گوشي هاي لمسي
 • اجرا بر روي گوشي هاي فاقد امكانات فارسي
فرهنگ لغت آلماني-1

راهنماي منوها

با ورود به برنامه، منوي اصلي كه شامل 9 بخش است به نمايش در مي آيد. اين 9 بخش عبارت است از:

فرهنگ لغت آلماني-2

آلماني به آلماني

براي ترجمه لغات از آلماني به آلماني اين بخش اقدام نماييد.
در قسمت "Wort" لغت مورد نظر را تايپ كنيد.
اين نرم افزار قابليت جستجوي سريع دارد، به اين معني كه با تايپ هر حرف، نزديكترين لغت به حروف وارد شده در ليستِ نتايج جستجو نمايش داده مي شود كه مي توان به كمك كليدهاي جهتي (بالاو پايين،براي حركت سطر به سطر و كليدهاي چپ و راست براي حركت صفحه به صفحه) به لغت مورد نظر رسيد. در نتيجه نيازي به تايپ همه حروف لغت نيست.
در گوشي هاي لمسي مي توان به طور مستقيم لغت مورد نظر را انتخاب كرد و براي حركت صفحه به صفحه با استفاده از قلم لمسي، پيمايشگر ليست (Scroller) را به بالا و پايين انتقال داد.

فرهنگ لغت آلماني-5 فرهنگ لغت آلماني-4 فرهنگ لغت آلماني-3

پس از تايپ لغت و يا انتخاب از ليست لغات، "برو" را بفشاريد.
پس از فشردن دكمه"برو"، معني لغت و فونتيك لغت نمايش داده مي شود. درصورتي كه فونتيك و يا لغت طولاني باشد، به طور خودكار در سطر شروع به حركت مي كند و شما مي توانيد فونتيك و يا لغت را به طور كامل مشاهده نماييد.
براي تمام لغات آلماني ،تلفظ آن لغت نيز ارائه شده است. در صورت استفاده از نسخه گفتاري، تصوير "بلند گو" در بالاي صفحه نمايش ديده مي شود، براي شنيدن تلفظ اين لغت از منوي "امكانات" گزينه "تلفظ" را انتخاب نماييد. در برخي گوشيها قبل از تلفظ لغت، از شما سوالي پرسيده مي شود، لطفاً به اين سوال جواب مثبت دهيد. لازم به ذكر است كه اين پيام جزو ويژگي هاي گوشي بوده و ممكن است در گوشي هاي متفاوت پيام هاي مختلفي نمايش داده شود.

به كمك كليدهاي بالا،پايين،چپ و راست و يا استفاده از قلم لمسي، امكان پخش فايل صوتي تلفظ، تكرار آن، كاهش و افزايش صداي بلندگو، توقف و خروج از اين بخش وجود دارد.

فرهنگ لغت آلماني-8 فرهنگ لغت آلماني-7 فرهنگ لغت آلماني-6

همچون ساير نرم افزار هاي ژوبين امكان ارسال پيامك نيز در اين نرم افزار گنجانده شده است. براي ارسال معني لغت به صورت پيامك از منوي "امكانات" گزينه "پيامك" را انتخاب نماييد. در قسمت مخصوص شماره همراه مقصد را وارد كرده و  يا از دفترچه شماره مورد نظر را انتخاب كنيد و "تاييد" نماييد. پيامي از طرف گوشي نمايش داده مي شود كه از شما اجازه ارسال پيامك را مي گيرد، لطفاً به اين سوال جواب مثبت دهيد. لازم به ذكر است كه اين پيام جزو ويژگي هاي گوشي بوده و ممكن است در گوشي هاي متفاوت پيام هاي مختلفي نمايش داده شود.

 يكي ديگر از امكاناتي كه در اين بخش قرار داده شده است، امكان ارسال لغت، شرح لغت و تلفظ لغت است كه با استفاده از سرويس MMS انجام مي گيرد. براي اين منظور از "امكانات" گزينه "MMS" را انتخاب كرده و در قسمت مخصوص شماره همراه مقصد را وارد و يا از ليست دفترچه تلفن گوشي انتخاب كنيد و "تاييد" نماييد.

فرهنگ لغت آلماني-10 فرهنگ لغت آلماني-9

از ديگر امكانات اين نرم افزار دارا بودن جعبه لايتنر به منظور يادگيري لغات است. شما قادر خواهيد بود لغت جستجو شده را به عنوان يكي از لغات جعبه لايتنر خود علامت بزنيد.
براي اين منظور از منوي "امكانات" گزينه "ارسال به لايتنر" را انتخاب نماييد.

* توضيحات بيشتر را از منوي "جعبه لايتنر" مطالعه نماييد. 

فرهنگ لغت آلماني-11

از ديگر امكانات منحصر به فرد اين نرم افزار، امكان جستجوي متداخل است. با اين امكان قادر خواهيد بود در هر قسمت با استفاده از كليدهاي جهتي و يا قلم لمسي، لغت مورد نظر را انتخاب كرده و با استفاده از كليد "برو" ترجمه آن لغت را مشاهده نماييد.

فرهنگ لغت آلماني-14 فرهنگ لغت آلماني-13 فرهنگ لغت آلماني-12

براي بازگشت به منوي اصلي از منوي "امكانات" گزينه "منوي اصلي" را انتخاب نماييد.
با انتخاب "بازگشت" به صفحه قبلي باز مي گرديد. نرم افزار روند طي شده را نگهداري مي كند.

آلماني به فارسي

براي ترجمه لغات از آلماني به فارسي از اين بخش اقدام نماييد.
در قسمت "Wort" واژه موردنظر خود را تايپ نماييد.
پس از تايپ لغت يا انتخاب از ليست لغات "برو" را بفشاريد. پس از فشردن دكمه "برو" معني فارسي آن نمايش داده مي شود.

*همچون قسمت "آلماني به آلماني " در اين بخش هم امكانات جستجوي سريع و جستجوي متداخل وجود دارد.

فرهنگ لغت آلماني-16 فرهنگ لغت آلماني-15
فرهنگ لغت آلماني-18 فرهنگ لغت آلماني-17

براي ارسال لغت و شرح آن به صورت پيامك از منوي "امكانات" گزينه "پيامك" را انتخاب نماييد، در قسمت مخصوص شماره همراه مقصد را وارد كرده و  "تاييد" نماييد.
براي ارسال لغت و شرح آن  به همراه تلفظ لغت به صورت MMS از "امكانات" گزينه "MMS" را انتخاب نماييد، در قسمت مخصوص شماره همراه مقصد را وارد كرده و "تاييد" نماييد.
براي انتخاب اين لغت براي جعبه لايتنر از منوي "امكانات" گزينه "ارسال به لايتنر" را انتخاب نماييد.

براي بازگشت به منوي اصلي، از منوي "امكانات" گزينه "منوي اصلي" را انتخاب نماييد.
با انتخاب "بازگشت" به صفحه قبلي باز مي گرديد. نرم افزار روند طي شده را نگهداري مي كند.

فارسي به آلماني

براي ترجمه لغات از فارسي به آلماني از اين بخش اقدام نماييد.
در قسمت "لغت" واژه موردنظر خود را تايپ نماييد.
پس از تايپ لغت يا انتخاب از ليست لغات "برو" را بفشاريد. پس از فشردن دكمه "برو" معني آلماني آن نمايش داده مي شود.

*همچون قسمت "آلماني به فارسي" در اين بخش هم امكانات جستجوي سريع و جستجوي متداخل وجود دارد.

فرهنگ لغت آلماني-21 فرهنگ لغت آلماني-20 فرهنگ لغت آلماني-19

در صورتي كه در بخش "تنظيمات" گزينه نمايش صفحه كليد را بر روي "دائم" تنظيم كرده باشيد در تمام صفحه هايي كه امكان تايپ فارسي وجود دارد، تصوير صفحه كليد موردنظر شما نمايش داده خواهد شد، در غير اين صورت براي ديدن اين صفحه كليد از منوي "امكانات" گزينه "صفحه كليد" را انتخاب كنيد.

درصورتي كه صفحه كليد نمايش داده شده با نوع صفحه كليد گوشي شما انطباق ندارد، به بخش "تنظيمات" و نحوه تغيير صفحه كليد مراجعه نماييد.

فرهنگ لغت آلماني-23 فرهنگ لغت آلماني-22

براي ارسال لغت و شرح آن به صورت پيامك از منوي "امكانات" گزينه "پيامك" را انتخاب نماييد، در قسمت مخصوص شماره همراه مقصد را وارد كرده و  "تاييد" نماييد.
براي ارسال لغت و شرح آن  به همراه تلفظ لغت به صورت MMS از "امكانات" گزينه "MMS" را انتخاب نماييد، در قسمت مخصوص شماره همراه مقصد را وارد كرده و "تاييد" نماييد.
براي انتخاب اين لغت براي جعبه لايتنر از منوي "امكانات" گزينه "ارسال به لايتنر" را انتخاب نماييد.

براي بازگشت به منوي اصلي، از منوي "امكانات" گزينه "منوي اصلي" را انتخاب نماييد.
با انتخاب "بازگشت" به صفحه قبلي باز مي گرديد. نرم افزار روند طي شده را نگهداري مي كند.

جعبه لايتنر


جعبه لايتنر چيست؟ از روش هاي مؤثر يادگيري مطالب، استفاده از جعبه لايتنر (LEITNER LEARN BOX) و يا اصطلاحا جعبه 5 خانه اي است. اين وسيله توسط محقق اتريشي "سباستين لايتنر" طراحي شده است. اين روش مطالب را از حافظه كوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل مي‌‌نمايد. يادگيري به كمك اين روش، شخص را از تكرار مطالب بي نياز مي‌‌سازد. همين امر يادگيري را شيرين و جذاب مي‌‌كند.
اساس علمي اين روش بر اساس تجارب روان شناسي و تربيتي زير طراحي شده است:

1. اگر انسان يك مطلب يا مفهوم را به خوبي فرا بگيرد بعد از يك روز تا يك هفته تقريباً 45% آن را فراموش مي‌‌كند و بعد از يك ماه 80% آن فراموش مي‌‌شود. به اين ترتيب فقط 20% مطلب وارد حافظه درازمدت مي‌‌شود. جعبه لايتنر برنامه را به گونه اي تنظيم مي‌‌كند تا با بيشترين تكرار در قسمت خطرناك منحني فراموشي، مطالب به حافظه دراز مدت هدايت شود.

 2. قانون يادگيري اسكينر: بر اساس اين قانون هرگاه بعد از هر عملي پاداش دريافت شود، انجام آن عمل تشديد خواهد شد. امتياز بيشتر، پاداش موفقيت در بازي است. اين امتياز شما را علاقمند مي‌‌كند تا كماكان، با شدت بيشتري به بازي ادامه دهيد. اين خاصيت در جعبه لايتنر استفاده شده است، يعني فرد تنها زماني به قسمت بعدي مي‌‌رود كه مطلب را آموخته باشد، اين عمل درست مانند امتياز دادن، فرد را به ادامه فرايند يادگيري تشويق مي‌‌كند.


با انتخاب "جعبه لايتنر" از منوي اصلي، منوي جعبه لايتنر كه شامل 9 بخش است نمايش داده مي شود.

فرهنگ لغت آلماني-24

مرور كارت هاي جديد

با انتخاب اين گزينه امكان مرور كارت هاي جديد فراهم مي شود.
در صورت خالي بودن اين قسمت، پيغام "كارت جديدي براي مطالعه وجود ندارد. براي اضافه نمودن كارت از طريق صفحه شرح لغت اقدام نماييد." نمايش داده مي شود. براي انتخاب كارت براي جعبه لايتنر در قسمت "آلماني به فارسي" و  "فارسي به آلماني " و "آلماني به آلماني "، پس از جستجوي لغت مورد نظر و انتخاب آن، در صفحه شرح لغت از منوي "امكانات" گزينه "ارسال به لايتنر" را انتخاب نماييد.

فرهنگ لغت آلماني-26 فرهنگ لغت آلماني-25

لغت هاي موجود در اين بخش در پايان روز وارد جعبه لايتنر مي شوند.
براي مطالعه ساير كارت هاي اين بخش، دكمه هاي "بعدي" و "قبلي" را بفشاريد.
براي حذف اين لغت از جعبه،از منوي "امكانات" گزينه "حذف كارت" را انتخاب نماييد.
با انتخاب "منوي لايتنر" به منوي اصلي جعبه لايتنر باز مي گرديد.

فرهنگ لغت آلماني-27

يادگيري و آزمون

در اين قسمت كارتها به ترتيب و بر اساس قانون جعبه لايتنر نمايش داده شده و با نمايش لغت، معني لغت از شما سوال مي شود. سعي كنيد معني لغت را به خاطر آوريد. درنهايت براي مشاهده معني صحيح لغت، دكمه "پاسخ" را بفشاريد.

فرهنگ لغت آلماني-29 فرهنگ لغت آلماني-28

در صورتي كه معني لغت را به درستي به خاطر آورده باشيد،  گزينه "صحيح" و در صورت اشتباه در بياد آوردن معني لغت، گزينه "غلط" را انتخاب نماييد.
نرم افزار به صورت خودكار مديريت جعبه لايتنر را بر عهده مي گيرد و ديگر نيازي به مديريت دستي فيش‌ها و جابجايي آن بين خانه‌ها نيست، تنها كافي است هر روز با انتخاب اين منو روند آموزشي خود را دنبال كنيد.

آموخته ها

در اين بخش لغات آموخته شده بايگاني مي شود، زيرا پس از پنج بار تكرار موفقيت آميز هر كارت در زمان هاي متفاوت، مي‌‌توانيد مطمئن باشيد كه آن لغت را براي هميشه فرا گرفته ايد و هيچگاه آن را فراموش نخواهيد كرد.

وضعيت جعبه

با انتخاب اين بخش اطلاعات آماري جامعي از وضعيت جعبه و كارت ها در اختيارتان قرار خواهد گرفت.

فرهنگ لغت آلماني-30

بسته هاي يادگيري

در اين بخش امكان دانلود و اضافه كردن بسته هاي يادگيري به جعبه لايتنر وجود دارد. بسته هاي يادگيري شامل تعداد مشخصي لغت مي باشد كه بر اساس موضوع يا محتواي خاص تنظيم شده است.
با انتخاب "بروز رساني"، نرم افزار به اينترنت وصل شده و در صورت وجود بسته جديد آن را نشان مي دهد.
با انتخاب بسته، لغات داخل بسته نمايش داده مي شود و  كه با انتخاب هر يك و زدن كليد "ارسال به لايتنر" لغت به جعبه اضافه خواهد شد.

فرهنگ لغت آلماني-33 فرهنگ لغت آلماني-32 فرهنگ لغت آلماني-31

راه اندازي مجدد

در بخش راه اندازي مجدد شما مي توانيد كليه كارتها را از جعبه لايتنر خارج كرده و روند آموزشي جديدي را شروع نماييد.
در انتخاب اين گزينه دقت لازم را داشته باشيد زيرا اين اقدام منجر به پاك شدن كليه اطلاعات جعبه لايتنر شما مي شود.

فرهنگ لغت آلماني-34

پشتيبان گيري

در اين قسمت شما مي توانيد از لغاتي كه در جعبه لايتنر قرار داده ايد، پشتيباني تهيه كنيد تا در هنگام لزوم آن را بازخواني كنيد.
براي پشتيبان گيري، دكمه "پشتيبان گيري" را بفشاريد و براي بازيابي از ليست، انتخاب كرده و "بازيابي" را بفشاريد.

فرهنگ لغت آلماني-36 فرهنگ لغت آلماني-35

تنظيمات

در منوي تنظيمات و با استفاده از كليد هاي جهتي مي توان "نمايش صفحه كليد" و "نوع صفحه كليد" را تنظيم كرد.

در اين نرم افزار براي گوشي هايي كه فاقد صفحه كليد فارسي هستند، امكان نمايش صفحه كليد در بخش تايپ لغت در نظر گرفته شده است. با انتخاب "دائم" براي اين بخش ،صفحه كليدي در كليه قسمت هاي نرم افزار كه امكان تايپ فارسي وجود دارد نمايش داده مي شود.
با انتخاب "انتخابي" نمايش اين صفحه كليد از طريق منوي "امكانات" قابل تنظيم است.

فرهنگ لغت آلماني-38 فرهنگ لغت آلماني-37

براي انتخاب نوع صفحه كليد (نوكيا يا سوني) از طريق عنوان "نوع صفحه كليد" اقدام نماييد. با تغيير نوع صفحه كليد تصويري از آن نوع صفحه كليد در پايين صفحه نمايش داده مي شود.

درپايان براي اعمال تنظيمات انجام شده "ذخيره" را بفشاريد. در صورت انصراف از تغييرات انجام شده "انصراف" بدهيد.

ساير محصولات

در اين قسمت تازه ترين اخبار، فراخوان ها و محصولات شركت ايده پرداز ژوبين به صورت اينترنتي به روز و قابل دسترسي خواهد بود.

فرهنگ لغت آلماني-40 فرهنگ لغت آلماني-39

اين نرم افزار بر روي گوشي هاي زير قابل اجرا مي باشد:

 

3250, 5500, 5320, 5630, 5700, 5730
6110, 6120, 6124, 6210, 6220, 6290, 6650, 6710, 6720
N71, N73, N75, N76, N77, N78, N79, N81, N82, N85, N86
N91, N92, N93, N95, N96, E50, E65
Nokia
6630, 6680, 6681, 6682, N70, N72 بدون MMS
C510, C702, C901, C902, C905, G502, G700, G705, G900
K530, K550, K610, K618, K630, K660, K770, K790, K800
M600, P1, S500, T650, T700, W508, W580, W585, W610
W660, W705, W710, W715, W760, W810, W830, W850, W880
W890, W900, W910, W902, Z550, Z610, Z710, Z750, Z770, Z780
SonyEricsson
W550, W600, W950, W960, W980 بدون تلفظ
SGH-i450, SGH-i520, SGH-i550, SGH-i560, SGH-G810, SGH-L870, i8510 INNOV8, I7110 Samsung